Zdeněk Souček Fotografie přírody

Víkend pod Pálavou 22.1.2017 |

Zasněžená Pálava má také své kouzlo. Lákají mě nové pohledy na tuto dominantu a také ptáci, kteří se stahují na nezamrzlá oka na jezerech pod Pálavou. Bílý sníh změnil krajinu i náladu. Foťák nezahálí.

Tradiční lokalita pro zimní pozorování ptáků je nezamrzlá voda u mušovského kostela. Od silnice se nabízí pohled na zajímavé ptačí divadlo. Jeho dynamiku zajišťuje občas přelétnuvší orel mořský nad hejny kachen nebo hejna hus vracejících se z polí napojit se po pastvě. Tentokrát ptáky zvednou do vzduchu také bruslaři za kostelem.

Ozdobou kachních hejn jsou hoholi severní. Nádherní kačeři se občas prolétnou okolo mé hlavy a doprovází je zvláštní svištění jejich křídel.

Největším birdwatcherským lákadlem je ovšem hoholka lední, samička, která zimuje u Dolních Věstonic. Tato vzácná severská kachna se u nás objevuje pouze občas v zimě v počtu několika jedinců.

Pálavské vinohrady odpočívají a nabírají sílu do další úrody. Jaká asi bude?

Při pozorování hus a kachen u jezera jsem si málem nevšiml malých ptáčků na rákosí pod hrází. Jsou to sýkořice. Najednou zaslechnu i jejich typický hlas. Tak to je hezký závěr mrazivého dne vyplněného putováním kolem zasněžené Pálavy.

Jana 14. 02. 2017, 19.45 | #144

Přírodu zachycujete krásně nejen obrazem, ale i slovem. Ráda sem nakouknu častěji. Dík!

Přidejte Váš příspěvek / komentář (reakce na komentář číslo ):

Nejnovější fotografie:

Kolibřík subtropický (Heliodoxa jacula), Kostarika, La Paz, 2014
Sýkora babka (Poecile palustris), Poděbrady, 3. 12. 2017
Kolibřík ohnivobradý, Kostarika, 2014

Nejoblíbenější fotografie:

Skokan ostronosý, (Rana arvalis), Strakonicko, 3. 4. 2016.

Návštěvnost:

Celkem: 9669 Týden: 56
Dnes: 2 Online: 0
© fotosoucek.cz, 2015, designed by Studio factory